Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nastal poločas a čas velkých mágů

 

Nastal poločas a čas velkých mágů

 

Začínáme odpočítávat poslední dny do poločasu volebního období. Nové zastupitelstvo začalo pracovat na sklonku roku 2010. Předvolební sliby byly dávno zapomenuty a nové vedení města, podle svých velkých vzorů ve vládě a v parlamentech, začalo plnit své pravé představy o řízení města a hospodaření s veřejnými statky.

Začněme nejprve původními slogany některých kandidátů, především těch v nejvyšších patrech. M. Patrovská: „Já budu starostka a pí Hajná místostarostka“ stalo se.

Ze slibu M. Patrovské: „Upřednostňuji přístup dobrého manažera: rozum, rychlost, dohoda, týmová práce, vzdělání. Chci vybudovat nový úřad vzhledem budovy i jednáním úředníků. “

Může dobrý manažér prodávat majetek pod cenou, nechat jezdit s jednou sekačkou 3 lidi, jeden měsíc tvrdit, že audit nic nenašel a vše je v pořádku a druhý měsíc říkat opak? Je rozumné zadlužovat město, když nejsou splaceny dluhy staré? Je dohoda o prominutí nedoplatků na nájemném a energiích tou správnou dohodou, když na straně druhé městu údajně chybí prostředky na rozvoj? Je týmovou prací zákulisní jednaní? Je vzhled úřadu již o 50% lepší?

Ze slibů E. Hajné: „ Budu usilovat o udržení stability v hospodaření města a podpořím pravidelné kontroly hospodaření. V případě zájmu podpořím vznik sociální služby pro seniory.“ Je stabilitou hospodaření unáhlené rozhodnutí o vybudování komunikace k ČOV ve Žlábkové ul. bez dotace? Připadá vám rozhodnutí o zadlužení města více než o 21 mil. Kč jako stabilita rozpočtu? Prodejem majetku pod cenu jenom u dvou nemovitostí přišlo město nejméně o 500 tis. Kč. Připadá vám prodej objektu, kde bylo počítáno se zázemím pro sociální služby, jako podpora sociálních služeb a odstoupení od vybudovaní malometrážních bytů pro seniory jako jejich podpora? Ze zápisu posledního VZZ je zřejmé, že nebude v pořádku ani cena obědů pro důchodce. Pravidelné kontroly hospodaření se na MěÚ a ZŠ „z důvodů neexistence ustáleného stavu v účetnictví i personálně zatím nekonají (FV)“.

Kolik kontrol tedy provedla paní místostarostka zodpovědná za ekonomiku?

Protože i někteří další kandidáti SAK (Sdružení aktivních kandidátů) hlásali jak zhodnotí majetek města, podpoří rozvoj, podpoří pouze dobré hospodaření města a fungující kontrolu, toleranci a slušné jednání, budou klást důraz na důsledné vymáhání pohledávek města, hospodaření města povedou způsobem neohrožujícím jeho budoucnost nebo budou co nejvíce využívat dotační a grantové zdroje na všech úrovních, včetně programů EU, je nepochybné, že v poločase dosáhli na fígle velkých mágů, protože některý majetek města nechali zmizet ještě před finále.

 

                                                                                                    F. Immer

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Skleníkový efekt

(Mgr. Dalibor Preis, 21. 10. 2012 22:10)

Rád bych upozornil všechny příznivce současného vedení města na přetrvávání běžných praktik a kouzel, jimiž se naše bolševická obec díky všem těmto charakterům na úřadě stává progresivně známějším centrem.
Stačí si prohlédnout snímky v kategorii "Zprávy města - rekonstrukce kotelny". Po Vobořilovi dámy mimo jiné převzaly i šamanské fígle, zdokumentované obrázky. Na prvním snímku je kotel před rekonstrukcí a na druhem po. A co je na tom zvláštní? Z jednoho kotle stojícího na zemi město vyrekonstruovalo tři kotle nástěnné. Naprosto výjimečné, dokonce okomentované.

Město děkuje krajskému úřadu za dotaci i z toho důvodu, že se zlepší životní prostředí nám třebenickým. Silně o tom pochybuji. Je známo, že tři kotle vyprodukují více spalin, než jeden. Navíc jeden příznivec vedení města se na těchto stránkách svěřil, že pokud si někdo na náměstí prdne, tak na konci Třebenic je z toho "že se po..al."

Pro jednou s ním souhlasím. Dle nových anglických vědeckých průzkumů se zjistilo, že krávy svými vyprodukovanými plyny se velmi výrazně podílí na vzniku a intenzitě skleníkových efektů. Proto bych zase já byl se zlepšením životního prostředí v Třebenicích zdrženlivější. Už jen proto, že se jedná o známou náučnou stezku ze západu na východ ,či naopak, napříč náměstím.

Navíc město na sebe prozrazuje běžné tunelářské praktiky, jak se snížila vyprojektovaná cena práce z 2 740,- tis. na 1 780,-tis. Kč.
Co k tomu více dodat!

Re: Skleníkový efekt

(Baryk, 22. 10. 2012 0:01)

Že čím máme v Třebe víc krav, chodích různými směry přes náměstí a okolí a a také plynových zrekonstruovaných kotlů, tak tady asi brzy kotle nebudeme potřebovat, neboť tu budou brzy tropy.

Re: Skleníkový efekt

(Efekt, 22. 10. 2012 19:23)

To bude tím, že tedˇna radnici bývalá nekompetentní místostarostka (TM veřejná správa 8)nyní ve funkci starostky i přemýšli (Zpravodaj). Váš příspěvek Nedejme se zastrašit sedí perfektně a je dobře umístěn. Bavím se.

Re: Skleníkový efekt

(Hana, 27. 10. 2012 16:10)

Z Vašich příspěvků pane Mgr. Preisi je vidět, že o dotačních titulech vůbec nic nevíte. Pokud totiž obec obdrží dotaci, v podmínkách je, že
poděkuje Krajskému úřadu nebo EU a to v denním tisku a na stránkách města a někdy je také podmínkou, že na zrekonstruovanou budovu umístí štítek s informací, ze kterého fondu to bylo hrazeno. Připadáte mi fakt jako malé dítě, které už neví co by.

Re: Re: Skleníkový efekt

(Mgr. Dalibor Preis, 28. 10. 2012 21:08)

Hano, jindy jste jedovatější, až mi to dokonce chybí. Připomněla jste mi závěr filmu "Černí baroni", kde se Těrazky ptal, co si voják odcházející do civilu představuje pod pojmem "absurdné".

Vy jste vůbec nepochopila, o čem jsem psal, a tak je to i s vedením města pod vlivem Vobořila. Vy se nezapřete. Znovu si přečtěte, co jsem popisoval, také se podívejte na komentář k fotografiím. To odráží kompetentnost městských úřednic.

Re: Re: Re: Skleníkový efekt

(Hana, 30. 10. 2012 4:43)

Omlouvám se za duplicitu, ale po napsání kontrolního kódu nešlo příspěvek odeslat, tak opsala nový kód a přispěvek je tam dvakrát. Myslím, že už tuto zkušenost má více občanů Třebeničane.

Re: Skleníkový efekt

(Hana, 30. 10. 2012 4:37)

Na Váš příspěvek týkající se tří kotlů ve škole si dovoluji napsat reakci až dnes, protože jsem se na stav věci trochu informovala u odborníka. Mohl byste mi vysvětlit, jak je možné, že tři nové kotle o výkonu 64 W u jednoho, tedy celkem 192 W u všech tří, vyprodukují více spalin než jeden 200 W kotel asi 20 let starý. Asi jste totiž nepochopil ten systém. Pokusím se ho zde popsat, podotýkám, že nejsem žádný odborník, jen sem napíši to, co mi odborník na mé otázky odpověděl. Tři kotle vytápějí budovu 1. stupně základní školy, budovu školní družiny a ohřívají vodu do sportovní haly. Pokud se ohřívá pouze voda - na jaře, v létě či na podzim, zapne se pouze jeden kotel. Pokud se začne topit v budovách, je možné, že bude pořád sepnutý jeden kotel. Pokud bude potřeba, sepne se druhý a třetí. Všechny tři kotle by se měly sepnout pouze při mrazech. Starý kotel 200 W byl sepnutý stále, a to asi od září do května. Nevím přesně, ale Vy mě určitě stejně budete chytat za každé slovíčko. No a hlavně je tu velká výhoda toho, že se nemůže nikdy stát, že se ve škole nebude topit, protože pokud se vyřadí z provozu jeden kotel, nastupuje druhý a třetí. Dále se ušetří na tom, že staré radiátory měly velký objem vody, která se ohřívala a tyto nové tolik vody neobsahují. Pane Preisi, nejsem odborník, snažila jsem se jen občanům popsat, jak se věci mají, protože Vy jen vytrhujete části vět z kontextu, které pak dávají úplně jiný smysl. Fotky na stránkách města jsem viděla, mě ty popisky u nich nijak neiritují. Jen drobnost, rekonstrukce nebyla provedena za 1 780,-- tis. Kč, ale 1 980,-- Kč, uteklo Vám 200 tis. Kč, ale to se stane. K tomu už jen to, že jsem se dívala na stránky jiných měst a obcí a je zcela běžné, že obec nechá na stavební práce vypracovat projekt včetně rozpočtu, který činí např. 20 mil. a ve výběrovém řízení je cena díla vysoutěžena na 14 mil. Kč. I takové případy tam jsou. Zajímalo by mě, co myslíte těmi tunelářskými praktikami v tomto případě, když byla cena vysoutěžená nižší než projektovaná. Vy určitě něco rozumného vymyslíte.

Re: Skleníkový efekt

(Hana, 30. 10. 2012 4:37)

Na Váš příspěvek týkající se tří kotlů ve škole si dovoluji napsat reakci až dnes, protože jsem se na stav věci trochu informovala u odborníka. Mohl byste mi vysvětlit, jak je možné, že tři nové kotle o výkonu 64 W u jednoho, tedy celkem 192 W u všech tří, vyprodukují více spalin než jeden 200 W kotel asi 20 let starý. Asi jste totiž nepochopil ten systém. Pokusím se ho zde popsat, podotýkám, že nejsem žádný odborník, jen sem napíši to, co mi odborník na mé otázky odpověděl. Tři kotle vytápějí budovu 1. stupně základní školy, budovu školní družiny a ohřívají vodu do sportovní haly. Pokud se ohřívá pouze voda - na jaře, v létě či na podzim, zapne se pouze jeden kotel. Pokud se začne topit v budovách, je možné, že bude pořád sepnutý jeden kotel. Pokud bude potřeba, sepne se druhý a třetí. Všechny tři kotle by se měly sepnout pouze při mrazech. Starý kotel 200 W byl sepnutý stále, a to asi od září do května. Nevím přesně, ale Vy mě určitě stejně budete chytat za každé slovíčko. No a hlavně je tu velká výhoda toho, že se nemůže nikdy stát, že se ve škole nebude topit, protože pokud se vyřadí z provozu jeden kotel, nastupuje druhý a třetí. Dále se ušetří na tom, že staré radiátory měly velký objem vody, která se ohřívala a tyto nové tolik vody neobsahují. Pane Preisi, nejsem odborník, snažila jsem se jen občanům popsat, jak se věci mají, protože Vy jen vytrhujete části vět z kontextu, které pak dávají úplně jiný smysl. Fotky na stránkách města jsem viděla, mě ty popisky u nich nijak neiritují. Jen drobnost, rekonstrukce nebyla provedena za 1 780,-- tis. Kč, ale 1 980,-- Kč, uteklo Vám 200 tis. Kč, ale to se stane. K tomu už jen to, že jsem se dívala na stránky jiných měst a obcí a je zcela běžné, že obec nechá na stavební práce vypracovat projekt včetně rozpočtu, který činí např. 20 mil. a ve výběrovém řízení je cena díla vysoutěžena na 14 mil. Kč. I takové případy tam jsou. Zajímalo by mě, co myslíte těmi tunelářskými praktikami v tomto případě, když byla cena vysoutěžená nižší než projektovaná. Vy určitě něco rozumného vymyslíte.

Re: Re: Skleníkový efekt

(Mgr. Dalibor Preis, 30. 10. 2012 20:24)

Já Vám zase odepíši hned bez zpovědi s odborníkem, sice mě to unavuje popisovat jen jeden, pořád ten samý článek.

Jestli Vá nepopuzuje úřednická blbost, tak to mě ano. Rekonstruuje se kotelna a ne kotel. Možná bych přehlédl ustupující hloupost, ale ne kumulující se.

Už jsem si zvykl, že se všichni na úřadě ohání odborníky, no budiž.
Řekně te mi jméno odborníka, který považuje stacionární kotel, s kvalitními litinovými články, s tlakovým dvoustupňovým hořákem za starý. Výrobci tyto kotle prezentují jako zařízení neomezené životnosti s velkou účinností a šetrným provozem k životnímu prostředí.
Účinnost bývá větší než u kotlů nástěnných, atmosferických. Možná Vás bude zajímat, kam se tento kvalitní kotel poděl. To Vám asi odbornice jistě nepoví. A druhý , 4 roky starý nástěnný kotel asi také vyhodili, to jen o té životnosti moderních.

Jeden dobře seřízený kotel vydá nižší emise, než střídající se tři kotle. Představa, že 200 kW tlakový hořák běžel pořád a tři 60 kW kotle atmosferické běžet nebudou je fakt přízemní. To nebudu komentovat, to je vše nesmysl.

U objemu vody v otopné soustavě bych též byl zdrženlivější. Záleží, jak je otopná soustava postavena. Připomínáte mi Vobořila před deseti lety, když si myslel, že když vymění trubky a radiátory, bude topit o 50 % levněnji. Prostě major Terazky. Budova musí dostat energii a je jí jedno jak a v jaké formě.

Jedinou výhodou je kaskáda z hlediska poruchy, z pohledu úspor a emisí je to silně diskutabilní.
Nevýhody jsou jasné - krátká životnost zařízení i plechových otopných panelů. Všechno děláte pro jedno či dvě volební období.

Co se týče ceny, připomeňte mi, která další zakázka byla za Patrovské a Vobořila tak snížena proti projektu. Rád se nechám poučit. To jsou ty prozrazené praktiky. Také by se kontrolní výbor měl zajímat, proč o tolik. Nebylo by to od věci. Ale to si nechám pro sebe.

Víte, oni kolem sebe potřebují ty, co se ptají odborníků a věří. Mají Vás za dívčinu Alenku, tu Alenku v říši divů.

Re: Re: Re: Skleníkový efekt

(ten co už nesmí být Třebeničan, 14. 11. 2012 15:10)

Král demagogů nám opět předvádí, jak se dá vše převrátit. Tři nezávisle, dle potřeby, pracující kotle (tak jak popisuje Hana) mají vyšší produkci spalin, než jeden kotel o celkovém vyšším výkonu. Kotel který je zde v provozu kolem 20 let a spoustu let předtím ještě někde jinde. Pan mgr. znalý věci, nám jistě popíše původ tohoto zařízení. I když vlastně tento kotel je nesmrtelný a šetrný k životnímu prostředí a každý pokus o zlepšení je krok zpět. Spotřebu plynu radějí nekomentujete ale jistě bude diametrálně odlišná od tohoto technologického zázraku. Výměna radiátorů a trubek s menším objemem vody také údajně nic neřeší a úsporu nepřinese. To je také hodně zajímavý názor! Zeptám se, proč to tedy každý, kdo provádí rekonstrukci dělá? To je každý idiot? Toto řešení zřejmě navrhl někdo, kdo tomu narozdíl od učitele rozumí, zpracoval na to projekt a řádně to propočítal. A teď mi vysvětlete ten tunel. Cena dle projektu 2 741 000,- Kč, cena vysoutěžená 1 978 805,- Kč a nakonec úspěšně přiznaná dotace z kraje 1 000 000,- Kč když to vyčíslíme, tak celková rekonstrukce topení vyšla na 978 805,- Kč. To je teda megatunel!!! Já Vám povím, co byl pěkný tunel ohledně topení. To když se za Vašeho otce prováděla plynofikace Třebenic a někteří občané dostávali dotace na rekonstrukci od města. Pár vyvolených dostalo dotaci dvojitou na jeden rodinný dům, schovanou za 2 bytové jednotky a pak už bohužel nezbylo na ty ostatní. A je zajímavé, že tento fenomén zasáhl Váš dům a přilehlé sousedy. Zkrátka a dobře, Vám se nikdo s ničím nezavděčí a všechno dokážete jen převrátit ve svůj prospěch. Zase budu číst bláboly o bolševicích, spiknutí a podobné nesmysly od třebenického Mirka Dušína. Závěrem si dovolím Vám vrátit Vaší větu, tebe je lepší radši ignorovat ty blbe! Bohužel se mi to stále nedaří...

Re: Re: Re: Re: Skleníkový efekt

(Haryk falešnému Třebeničanovi, 17. 11. 2012 19:46)

Ať má p. Preis pravdu nebo ne,vždycky píše pod svým jménem. Nebojí se, takže se dá předpokládat,že může své názory obhájit.Vy jste zatím v anonymitě dokázal jen nadávat spoluobčanům a psát nesmysly.Jste takový "nebojsa" za bukem.Když jste v minulosti věděl o nějakých lumpárnách,proč jste na ně neupozornil?A co se týká těch nesmyslů,přečtěte si co jste napsal.Celková rekonstrukce podle Vás vyšla na 978 805 Kč a kam se poděl ten milion dotace?Ten se Vám už do tunelu nevešel?A jak bylo vše řádně propočítáno,když skutečnost je o víc než 700 tisíc nižší?Není to trochu velký rozdíl?Nebylo potřeba zaplatit za projekt co nejvíc?Nebo se to projeví u víceprací?Podle Vás p.Preis všechno převrátí ve svůj prospěch.Jaký prospěch prosím Vás ze svých příspěvků má?Pan Preis st. zajistil pro naše město kromě jiného i tu plynofikaci,o které píšete.Copak jste pro Třebenice udělal Vy?

Re: Re: Re: Re: Re: Skleníkový efekt Harykovi

(Iva, 18. 11. 2012 18:56)

1. A vy jste už něco udělal pro Třebenice ?
2. Vy nejste nebojsa, vy můžete psát v pohodě pod přezdívkou, protože u těch co jsou proti radnici se to může, vy se znáte. Ale zajímá vás ten, kdo není naladěn na stejnou notu jako vy :D
3. Rekonstrukce vyšla na necelé 2 miliony, ale město na necelý jeden milion - netuším o jakém tunelu mluvíte.
4. Když si necháte udělat rozpočet např. na opravu střechy, tak X dodavatelů se v pohodě liší až o 150 tis.Kč. Tak snad je dobře, že vysoutěžená cena byla o hodně niýší než rozpočet.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skleníkový efekt Harykovi

(Haryk Ivě, 18. 11. 2012 22:16)

1To byste se divila a co Vy?
2.Píšu pod přezdívkou,ale nikomu nenadávám.Kromě toho nebyla řeč o mně,ale o p.Preisovi a ten pod přezdívkou nepíše.Tak o co Vám jde?
4.Nemusíte mi vysvětlovat kdo kolik za rekonstrukci zaplatil to vím i bez Vás.Tunel dobře chápete jen se vytáčíte.
5.Ani dodavatelské a soutěžní praktiky mi nemusíte vysvětlovat,Vaše argumenty jsou k smíchu.Každý ví jak to u nás chodí.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skleníkový efekt Harykovi

(Iva, 20. 11. 2012 20:32)

ÓOOO, jak dětinská odpověď. To jsem se pobavila, jestli se někdo vytáčí, tak vy, že pak zmrsknete čísla vašich odpovědí :D . Vy jste se ptal co udělal pán pro Třebenice, tak mě zajímalo, jaké jsou vaše zásluhy, ale žádná odpověď a hned bumerang zpátky co jsem udělala já. Jsem náplava, nejsem tady tak dlouho, ale moc se mi tady líbí a mám to tady ráda.
Vy jste se zastal pana Preise, já pána co nesmí být Třebeničan, protože jeho příspěvek se mi líbil.
O přezdívkách jste začal vy, anonymita vám vadí jen u některých.
O vulgárnosti vašich stoupenců se ani rozepisovat nebudu (Preis, EU... ti mohou psát jakkoliv a vše je OK). Měřte všem stejným metrem. Krásný večer.

novému objevu - Ivě

(Baryk, 21. 11. 2012 2:06)

Jak napsala Božena Němcová, ...šťastná to žena....nic víc. Aťˇjste tu krátce nebo dlouho, nic to nemění na názorech podepsaných vlastním jménem. Proč to neuděláte Vy, informovaná Ivo????? Je to tak jednoduché, cena projektu je navýšená o cca 900 tis.Kč, na projekt dostanu dotaci a pak si vyberu dodavatele, který je propojen na projektanta a přidělovatele dotace. Co je na tom k nepochopení, že je to tunel až na Maledivy????? A my, jako představitelky města, nedej Bože, nejsem to já, my můžeme psát , jak jsme ušetřily. Pro koho? Pro město ne. To jméno tu fakt chybělo. I ty názory rychlého přistěhovalce. Ale to nevadí, ale nejdříve si zjistím u obou stran důkazy a pak můžu komentovat a kritizovat.Ať už jste stará struktura převlečená za novou, nebo nová struktura, převlečená za starou, proč neumíte se podepsat? Čeho se v Třebenicích bojíte??? Takže je to zase tak, že se zase někdo nickem jmenuje jinak. To je skvělé....

Re: novému objevu - Ivě

(vita lisec, 21. 11. 2012 21:42)

Vážený Baryku,
odhlédnu-li od zbytečných hádek o anonymitě, kterou internet poskytuje (ve Vašem případě mi to připadá jako když zloděj křičí: "chyťte zloděje") trochu tu zapadl původní spor o to, zda je jeden starý kotel z druhé ruky lepší než tři menší nové. Dovolím si s Vámi také polemizovat ohledně rekonstrukce topení. Na výběrovém řízení, kdy se cena vysoutěží nižší než byla původní částka dle projektu není nic divného a nemusí to být výsledkem tajných jednání a napojení toho na onoho a tamtoho na jiného. Nedávno jsem měl možnost hovořit se zaměstnankyní společnosti, která se specializuje na přípravu a provádění výběrových řízení pro jiné subjekty a prohlásila, že v poslední době je tento jev běžný. Jako důvod uvedla nedostatek zakázek, takže firmy vytváří nabídky, které pro ně mnohdy nejsou příliš výdělečné.
Nedělám si iluzi o výjimečnosti svých myšlenek a je dost možné, že se pletu, protože komunální politice nerozumím. Pokud máte nějaké důkazy o tom, že se jedná o podvod, je Vaší povinností je zveřejnit, v opačném případě jste v celé kauze informovaný stejně povrchně jako já a Vaše obviňování z podvodů a tunelování se mi zdá přinejmenším neslušné.

Re: Re: novému objevu - Ivě

(l.preis, 22. 11. 2012 0:40)

Víťo, ty mi připadáš, že si ze mě děláš - víš co!? Já mám zase dojem, že nereaguješ na ty, co křičí : "Kradou, tak co je Vám do toho!" "Chudáci bolševici."
Kde jsi přišel na kotel z druhé ruky? Už jenom tohle vyslovit, či napsat, považuji slovo neslušné za velmi mírné.

Na kteroukoli zakázku jsem narazil, tak tam byl podvod. A vše zametli.

Klidně napiš, kolik Patrovská prošustrovala na opravě kanalizace, když před pár lety s Vobořilem připojila fekálie a balastní vody ze zbrojnice do 30 let vyřazené kanalizace. Pak si udělala deset vykřičníků, že je plyn a elektrika v kanalizaci. Nebo cenu opravy topení na středisku. Vy hasiči to víte, tak to Haně a Honzovi, spíše těm prolhaným tady sděl.

Jak ohlášení podvodů dopadá, je zkušenost s anonymem o kácení v lese a o ceníku. Jak to dopadlo? A jak stejní, já jim říkám gauneři, vyřešily anonym na ředitele školy? To bude asi nepoměr. Ty přeci máš nastudované praktiky padesátých let. Tak o jaké poentě proboha píšeš.
Odpověď nečekám.

Barykovi

(Hana, 22. 11. 2012 15:34)

Tady se pozná inteligence u p. Lisce, který má ve všem pravdu. Váš příspěvek baryku svědčí o tom, že vznikl někde v hospodě u piva, určitě ne u pracovního stolu. Každý projektant se musí řídit ceníky PORINGS platnými pro rozpočtová a projektování pro všechny stavební a jiné práce. Projekt stanoví nějakou cenu a potom se vypíše výběrové či poptovkové řízení, které téměř vždy cenu sníží. Je to právě proto, že každá firma má jiné režijní náklady, někomu stačí Kč 150 na hodinu, někomu ne, někdo má u firem, od který odebírá materiál nějaké slevy, někdo má velkou firmu a má náklady na účetnictví, provoz kanceláře apod. a někdo ne a jiná hlediska. Neustále nechápu váš tunel. A Haryku, podívejte se na výsledek hospodaření města na internetu, dotace 1 mil. korun je na 3113 4112 - dotace na školu, protože topení se dělalo ve škole ne? A pokud jsem dobře četla usnesení rady nebo zastupitelstva, nenašla jsem tam, že by se jednalo o navýše vysoutěžené ceny na rekonstrukci topení. Pevně věřím, že si konečně občané, kteří tyto stránky čtou, dají dvě a dvě dohromady a konečně pochopí, kam vaše - Haryka, Baryka a p. Preise příspěvky směřují. A mimo jiné p. Preisi, pan Lisec asi bude mít pravdu, protože jsem také slyšela, že slavné plynové kotle nebyly nové. Moc se mi líbí, jak se hned ohradíte proti tomu, když někdo něco napíše proti Vám nebo Vašemu otci, no, alespoň vidíte, jaké to je a jak se vlastně člověk proti tomu nemůže nijak bránit.

Re: Haně a p.Liscovi

(F. Immer, 24. 11. 2012 22:07)

Je to tak průhledné a jednoduché.Tak svět odplácí. Také jsem se zastal na veřejném zasedání jednoho podrazáka, který to potom použil proti mně. Je zbabělé zastávat se těch co jsou u moci, nedodržují zákony a nectí žádná pravidla. Ještě podlejší je zákeřně útočit na ty, co se snaží o nápravu. Něco jiného je zveřejnit svůj názor, na který má každý právo a podepsat jej vlastním jménem. Jako pan Lisec.

Re: Barykovi

(YYY, 22. 11. 2012 22:19)

Ale Hano, vždyť nepíšete pravdu. Projektant (podle zadání) může navrhnout kotel stejného příkonu za značně rozdílné ceny (např. Junkers za 59 259 Kč, Viadrus za 36 189 Kč Vaillant za 27 900 Kč).
Dodavatel má ještě další možnosti jak ušetřit a nakoupit za různé slevy a bonusy, nebo dodat jiné levnější kotele proti projektu a inkasovat ceny podle projektu. Argument, že vysoutěžená cena je téměř vždy nižší, nemůžete myslet vážně. V Třebenicích je to převážně opačně. Rozhodně vaše tvrzení jsou přesně v duchu praktik představitelů třebenické radnice a máte dobrou školu od bývalého starosty. Ten také tvrdil, že tělocvična za 15 mil. je levnější než za 5 a do roka si na sebe bude vydělávat za pronájem. Podobné výsledky předvádí radní v současném rozpočtu a v rozprodeji majetku města pod cenou, o kterých tvrdí, že jde o výhody. Pro koho?


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

následující »