Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bez rozpočtu...

8. 12. 2013

                             Bez rozpočtu to jde také,

jak dokazují letité zkušenosti v Třebenicích. Vláda premiéra Rusnoka v demisi, nově zvolený parlament, zastupitelstvo Ústeckého kraje – ti všichni se snažili a snaží o schválení rozpočtu na rok 2014 ještě do konce tohoto roku. Jejich horečná snaha se zdá být poněkud přehnaná. Na rozpočet je přece dost času, jak nám opakovaně předvádí slavná městská rada a v pondělí 2. 12. předvedlo i zastupitelstvo.

Rada města 18. 11. 2013 totiž odsouhlasila předložit zastupitelstvu ke schválení na rok 2014 návrh na rozpočtové provizorium.

Finanční výbor totéž odpapouškoval usnesením č. 15 dne 20. 11. 2013.

 

(I když se Babiš a Kalousek shodnou, že by měl být (státní rozpočet, jak uvádí Ćt 24 – 8. prosince) mnohem nižší, budou hlasovat každý jinak. Zatímco Kalouskova TOP 09 ho chce Rusnokově vládě vrátit k přepracování,Babišovo hnutí ANO rozpočet podpoří. "Nemáme na výběr, protože nemůžeme nepřijetím nebo nějakými opatřeními způsobit kolaps," míní Andrej Babiš. Současně vyvrací Kalouskův názor, že "provizorium trvající dva tři týdny nepředstavuje vůbec žádné riziko". Babiš to dokládá slovy: "Pan Kalousek ví velice dobře, že rozpočtové provizorium by značně poškodilo celou ekonomiku."

Rozpočtovému provizoriu, které by mohlo ohrozit čerpání evropských fondů, se chtějí vyhnout i sociální demokraté. A ani oni, stejně jako Úsvit přímé demokracie nebo komunisté žádné zásadní změny nechystají. "Ono totiž upravovat radikálně zásadně rozpočet opravdu nejde, lze tam udělat jen dílčí úpravy," myslí si předseda sněmovního rozpočtového výboru Václav Votava (ČSSD). Například KSČM ale vadí vysoká výše salda rozpočtu v době, kdy se předpokládá růst ekonomiky, a také to, že je rozpočet málo prorůstový. Přesto rozpočet podpoří, zejména kvůli hrozbě rozpočtového provizoria.)

 

Proč také provizorium nepodpořit, když ani schválený rozpočet se již léta nedodržuje a hospodaří se systémem „jak to vyjde“ a podle toho se potom rozpočet čas od času upraví a je vše podle „našeho.“

 

(Všechno u nás funguje, až na politiku, prohlásil Karel Schwarzenberg v neděli na sjezdu TOP 09 obhájil post předsedy strany. Schwarzenberg krátce před volbou kritizoval fungování české politiky, která je prolezlá korupcí."Všechno u nás funguje, až na politiku," prohlásil. "V jiných národech se krade taktéž, korupce je taktéž, ale ti pachatelé nejezdí po hlavních městech v bourácích," dodal. Následně ještě přidal komentář prvorepublikového premiéra Antonína Švehly: "Mlaskáme tak hlasitě, že už nic jiného neslyšíme.")

                                                                                                     Třebeničan


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nějak se to zadrhlo

(xy, 13. 12. 2013 11:31)

Kde ověřit výše uvedené tvrzení, že zastupitelstvo schválilo 2.12. provizorium na rok 2014, když na stránkách města ještě dnes není zveřejněno usnesení?